Fő célkitűzés, stratégia
A 2014-2020-as időszakra vonatkozó Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (továbbiakban: GINOP) a magyar gazdaság növekedését szolgálja. A program egyik legfontosabb célkitűzése, hogy Magyarország foglalkoztatási rátája elérje a 75%-ot. Ehhez szükséges egyrészt új munkahelyek létesítése, másrészt a munkát vállalni akarók képességeink fejlesztése. E célkitűzéshez kapcsolódóan a program további két fontos célkitűzése – az Európa 2020 Stratégiához is illeszkedve – az ország innovációs képességeinek és kapacitásainak, valamint a magyar ipari és szolgáltató szektornak a fókuszált fejlesztése. A fenti célok elérése érdekében a GINOP a rendelkezésre álló forrásokat öt fő beavatkozási területre koncentrálja, melyek az alábbiak:
- foglalkoztatás növelése és munkahelyteremtés,
- vállalkozások, valamint kiemelt növekedési potenciállal rendelkező ágazatok és térségek versenyképességének fejlesztése,
- K+F+I tevékenységek ösztönzése és a tudásgazdaság erősítése,
- integrált infokommunikációs fejlesztések, az Információs és Kommunikációs Technológiai (továbbiakban: IKT) szektor fejlesztése,
- alacsony szén-dioxid-kibocsátású gazdaságszerkezetre való áttérés támogatása, va- lamint a környezet megőrzése és védelme, és az erőforrás-hatékonyság növelésé- nek elősegítése.
A fenti fő beavatkozási területek mellett - amelyek elsősorban az Európa 2020 Stratégiát szolgáló közös stratégiai keret alá tartozó alapok 1,2,3,4-es és 8-as tematikus célkitűzéseihez kapcsolódnak - a GINOP egyes, specifikus intézkedései további tematikus célkitűzéseket (6,9,10-es számú) is támogatnak, kiegészítve más operatív programokat, amelyek céljai között szintén szerepelnek a 6,9,10-es tematikus célkitűzések.
Bővebb információ: http://palyazat.gov.hu/forum_topic_pate/765
ProAnt pályázati pénzügyi szoftver által támogatott funkciók
A GINOP pályázatok a korábbi programozási időszak GOP pályázatainak utódai, így a végleges pályázati útmutató megjelenése után 2 hónappal a ProAnt az alábbi (teljes) funkciókészletet fogja támogatni, hogy az Ön pályázati pénzügyeit a lehető legjobban megkönnyítsük:
- költségvetés naprakész nyomonkövetése
- nagy pályázatok esetén, ha van több költségviselő egység, akkor azok önálló költségvetésének nyomonkövetése
- beszerzések, utazások, személyi kifiezetések teljes körű kezelése
- cash flow nyomonkövetés
- el nem számolható költségek kezelése
- kifizetési kérelmek benyújtásához szükséges számlaösszesítők generálása
- konzorciumi funkciók